Aktuality
Všímáme si, co se v našem oboru děje.
Radíme, diskutujeme, komentujeme.

 
   
  
 
 
   
  
 
2. 3. 2018
Digitalizace je klíčem k úspěchu
Nová legislativní pravidla přinášejí řadu nových povinností, jejichž zavedení do praxe vyžaduje řadu procesních kontrol, nutných změn a vylepšení, ale také zvýšení nákladů do nových technologií. „Těžko si lze představit plnění nových zákonných informačních a evidenčních povinností bez schopnosti spravovat data systémově“ říká Tomáš Síkora, ředitel firmy CreaSoft v anketě osobností odborného portálu Opojisteni.cz a dodává: „Nové požadavky legislativy jsou tedy výzvou i pro vývojové firmy na trhu, CreaSoft nevyjímaje.“
30. 11. 2017
CreaSoft - hlavní partner konference FINfest 2017
S podtitulem Příležitosti a výzvy roku 2018 se dne 29.11.2017 konala tradiční konference finančních poradců FINfest. Program plný zajímavých témat a účast špiček z oboru v roli diskutujících, přilákalo rekordní počet návštěvníků z oblasti finančního trhu a zejména pak distribuce finančních produktů.
Moderátorem panelové diskuze k výzvám a souvisejícím problémům současné distribuce, byl Tomáš Síkora, ředitel společnosti CreaSoft. Své názory v panelu představili ředitel právních služeb a compliance ve společnosti Partners Vít Mikolášek, generální sekretář AFIZ Petr Šafránek, výkonný ředitel USF Jiří Šindelář a ředitel společnosti SAB servis Mojmír Urbánek.
Zároveň prezentační stánek CreaSoft navštívilo mnoho účastníků, kteří se zajímali o novou generaci nástroje pro srovnání pojistných produktů, produkt ZETEO2.
13. 11. 2017
Navštivte nás na FINfestu!
29. listopadu 2017 se zúčastníme konference finančních poradců FINfest, která se tentokrát bude věnovat novým příležitostem a výzvám roku 2018. V panelové diskuzi na toto téma můžete slyšet názory Tomáše Síkory, ředitele CreaSoft, s.r.o.
Zároveň vás zveme k našemu stánku, který bude umístěn ve foyer konferenčního centra. Představíme vám zde náš nový produkt, objektivní srovnavač pojistných produktů ZETEO2. Ukážeme vám v praxi jeho funkcionality a možnosti využití při práci finančního poradce. Rádi odpovíme na vaše dotazy.
Konference se koná od 9:00 hod. v Konferenčním City Centru, ul. Na Strži 65/1702, Praha 4.
1. 11. 2017
Ceny Hospodářských novin „Nejlepší banka 2017“ a „Nejlepší pojišťovna 2017“ byly předány
Pojišťovny v rámci soutěže představily zajímavé novinky v přístupu ke klientovi a krytí jeho rizik. Ty nejlepší byly oceněny ve speciální kategorii Inovátor roku. Nominovanými produkty reagují pojišťovny na trendy současné doby a stále rostoucí nároky klientů. Nabízejí nové služby, zkvalitňují a rozšiřují portfolia krytých rizik, ale zároveň se zaměřují na rychlejší a jednodušší přístup ve vzájemné komunikaci mezi klientem a pojišťovnou. Nominované produkty dokazují, že žádná z novinek se dnes už neobejde bez využití moderních technologií. Není proto divu, že ceny v oblasti zavádění technologických změn určených koncovým klientům v kategorii pojišťovnictví vyhlásil a předal člen Advisory Boardu soutěže Ing. Tomáš Síkora, MBA. Společnost CreaSoft, s.r.o., kterou nyní řídí, se specializuje na vývoj softwarových řešení právě pro pojišťovnictví a zprostředkování finančních produktů. Role digitalizace a využívání moderních technologií ve světě financí byla i hlavním mottem konference Fintech, která navazovala na slavnostní část vyhlášení cen.
23. 10. 2017
Kudy dál v distribuci? Snídaně časopisu Profi poradenství & Finance s experty na distribuci finančních produktů
Leadři zprostředkovatelského trhu, zástupci finančních institucí a sektoroví odborníci se sešli dne 11. října 2017 na společné snídani, aby si vyměnili názory na budoucnost zprostředkování finančních produktů. Základním tématem byla diskuze nad faktory, které budou nejvíce ovlivňovat další vývoj jednotlivých distribučních modelů finančních produktů. Ředitel CreaSoftu Tomáš Síkora diskutoval na toto téma společně s Jiřím Patákem (Chytrý Honza), Petrem Stuchlíkem (Fincentrum), Petrem Borkovcem (Partners) a Zdeňkem Slukou (Broker Trust).
18. 9. 2017
„Nové ZETEO2 je objektivní srovnávač. Konečně!“. Rozhovor s CEO CreaSoftu Tomášem Síkorou na portálu OPojištění.cz.
Společnost CreaSoft přichází na trh s novou generací nástroje pro srovnání všech vlastností pojistných produktů a s kompletním „bezpapírovým“ sjednáním smlouvy pod názvem ZETEO2. Nástroj je určený všem zprostředkovatelům pojištění a kromě významné procesní a obchodní podpory přináší i řešení nových požadavků legislativy při zprostředkování pojištění.
28. 8. 2017
Velký rozhovor s CEO CreaSoftu Tomášem Síkorou v novém čísle časopisu Profi Poradenství & Finance
Co přinese digitalizace ve finančním zprostředkování a co je aktuálně nového ve společnosti CreaSoft? Na tyto otázky odpovídá v rozhovoru osmého vydání časopisu Profi Poradenství & Finance Tomáš Síkora, CEO společnosti Creasoft. V článku se mj. dozvíte, jak ovlivní práci zprostředkovatelů implementace evropské směrnice IDD (Insurance Distribution Directive), jak vypadá novinka z dílny CreaSoftu s názvem ZETEO2 a proč poradcům zásadně zjednoduší proces sjednávání pojistných smluv. Nechybí ani plány šéfa společnosti do budoucna.
28. 8. 2017
Kateřina Lhotská ve svém sloupku na webu OPojištění.cz hodnotí novou informační povinnost pojišťoven
Evropská komise rozšířila informační povinnost pojišťoven vůči klientům při sjednávání neživotního pojištění. O tom, že jde o dokument, který je opravdovým přínosem ve snaze o maximální ochranu spotřebitele, nepochybuje glosátorka dění na pojistném trhu Kateřina Lhotská. Akorát jí to nedalo a navrhuje několik drobných vylepšení...
7. 9. 2016
Tomáš Síkora pro specializovaný web OPojištění.cz: „Bez digitalizace obchodních modelů, zprostředkovatelé dlouhodobě nepřežijí“
Rok po ukončení svého devítiletého působení v roli ředitele České asociaci pojišťoven se Tomáš Síkora přesunul do vedení společnosti CreaSoft, s.r.o., kterou v roce 2004 pomáhal zakládat. V rozhovoru představuje plány společnosti, její produkty i další vize do budoucna. Kriticky hodnotí regulaci provizí životního pojištění a zamýšlí se nad dalšími trendy v oblasti zprostředkování finančních produktů.